Tilbud!

Deerhunter Mens Carlisle Knit Cardigan with Stormliner, Cypress

Den oprindelige pris var: 1.200 kr..Den aktuelle pris er: 600 kr..

På lager

Betalingsmuligheder

MobilePay Apple Pay Dankort Visa Mastercard

Har du set?

Northern Hunting - Norr Vik

Northern Hunting - Norr Vik
499 kr.

Northern Hunting - Erra

Northern Hunting - Erra
599 kr.

Northern Hunting - Arild Opt9

Northern Hunting - Arild Opt9
750 kr.

En klassisk og varm strikcardigan til herrer

Deerhunter Carlisle Knit Cardigan er en fremragende tilføjelse til garderoben, hvis man søger en kombination af stil og funktionalitet. Denne strikcardigan er designet til at give varme og komfort i mange forskellige situationer, uanset om man er aktiv udendørs eller slapper af hjemme.

Trøjen er fremstillet med omhu og fungerer som et alsidigt lag, der nemt kan tilpasses det skiftende vejr. Med sit klassiske design og praktiske Stormliner-funktion er denne cardigan skabt til at yde beskyttelse og varme, når behovet er størst i hverdagen.

Fordele ved denne cardigan

  • Alsidig brug: Denne cardigan er velegnet til både jagt, friluftsaktiviteter og som en del af det daglige hverdagsoutfit
  • Stormliner funktion: Udstyret med Stormliner for at sikre en ekstra grad af komfort og beskyttelse under brug
  • Holdbart materiale: Fremstillet af en blanding der sikrer, at trøjen bevarer sin form og kvalitet over tid
  • Klassisk design: Den stilrene strikkede overflade gør det nemt at kombinere trøjen med eksisterende tøj i garderoben
  • Komfortabel pasform: Designet til herrer med fokus på at give bevægelsesfrihed under både jagt og fritidsaktiviteter

Hvem er den til?

Denne strikcardigan er ideel til herrer, der værdsætter tøj, som kan bruges i flere sammenhænge. Den er særligt velegnet til friluftsinteresserede, der har brug for et varmt lag til jagt eller vandreture, men som også ønsker et trøjevalg, der fungerer i civile sammenhænge.

Uanset om du er på vej ud i naturen eller blot ønsker ekstra varme på en kølig dag, tilbyder denne cardigan en praktisk løsning. Den passer perfekt til den aktive mand, der kræver pålideligt tøj til sine mange forskellige aktiviteter.

Praktiske detaljer

Trøjen er fremstillet med en materiale sammensætning, hvor 50% af indholdet er akryl, hvilket bidrager til dens egenskaber. Farven Cypress giver et naturligt og diskret udtryk, der harmonerer godt med naturen. Cardiganen er en del af Deerhunter sortimentet, som er kendt for deres fokus på beklædning til jagt og fritid.

Et godt valg til mange formål

Med Deerhunter Carlisle Knit Cardigan får man en pålidelig beklædningsdel, der forener traditionelt strikdesign med moderne funktionalitet. Det er en investering i komfort, der vil tjene dig godt gennem mange sæsoner, uanset om det er til jagt eller afslapning.

Hvilke materialer er brugt i denne cardigan?

Trøjen er fremstillet med en materialesammensætning, hvor 50% af indholdet er akryl.

Kan cardiganen bruges til jagt?

Ja, denne strikcardigan er designet til at kunne benyttes til både jagt og andre friluftsaktiviteter.

Hvad er farven på produktet?

Denne model findes i farven Cypress.

Yderligere information

EAN

5702827195895

Brand

Deerhunter